Kauden 2018-19 joukkueet

Pinto, Madrid
13.-18.2.2019
Slidell, Lousiana
3.-12.4.2019
Laffayette, Lousiana
10.-19.4.2019
Malaga
5.-11.6.2019
  
POJAT 
  
PanuBlomgren
ValtteriHaapalainen
EetuHytönen
VeetiHytönen
JussiIkkelä
Jan RasmusLindberg
AleksiRiihimäki
ArvoTuominen
AtteTurunen
JimiViita
RobertWallis-Brown
RasmusYlimäki
  
Valmentajat: 
Tapio Nieminen 
Lauri Virtanen 
  
  
TYTÖT 
  
SiiriForsström
AmaliaHult
SaanaJormalainen
InkeriKaseva
SaaraKurikka
Kelly-AngelaKäärson
EmmaLatvala
NellaPerko
OonaSallmen
VanessaSandström
NettaVäyrynen
  
Valmentajat: 
Perttu Hytönen 
Sami Ikkelä 
  
POJAT 
  
AaronEkwere
ArturEmaldynov
ViliHannula
JoonaHapponen
WilleHedeman
EetuHeinonen
EmilHirvonen
TheodorHöglund
SakuJärvinen
KalleKuhalampi
AhtiKöninki
AlvanLaavainen
SanteriLiukko
EeliMoilanen
MikaelParsiala
NoelPiipari
EvertRentto
TopiasSeppälä
EetuSosala
Joel-JuliusSuominen
JasperSvahn
EliasSärkkä
einourpola
ViliVesterinen
  
Valmentajat: 
Pekka Hartikainen 
Perttu Hytönen 
Ville Neva 
Niko Nyholm 
  
TYTÖT 
  
BirgittaAarnio
EnniAhervuo
HelmiAhlava
VilmaAlen
AnniForsström
FanniGrönberg
KhiraHarju
SonjaJelkänen
StellaJokela
DianaKallström
VeeraKemppainen
MilaLeinonen
HennaLeinonen
LilliOnnela
SusannaPekkanen
EmmaRistola
OliviaSaarelainen
AinaSaikku
LeilaSavela
SohviSaviniemi
ElsaSorri
OodaTolonen
AdaTyrni
SiljaUotila
  
Valmentajat: 
Pekka Hartikainen 
Ari Heinonen 
Teemu Ketola 
Niko Nyholm 
  
POJAT 
  
AarneFörbom
EeroKiukkonen
PatrikTaipale
VerneriVirtanen
MatiasHaliseva
ArneVoima
JesseTukiainen
JoonatanUunila
TopiasReinikka
EelisKorhonen
AmiHyvönen
JuusoNevasalo
  
Valmentajat: 
Aapo Heinonen 
Ilmari Vanhanen 
  
  
TYTÖT 
  
SaimiHasunen
NooraKarvonen
IidaKetomaa
VeeraKotkaslahti
TuuliaKoukkari
LilliLaine
Siskonenonen
NicolePihamaa
NeelaRekola
LumiRuokolainen
VeraSohlberg
Heta-SofiaVakkuri
  
Valmentajat: 
Petteri Mantere 
  
  
      
      

VUODEN 2018-19 LEIRITYKSET ON LEIRITETTY JA JOUKKUEET VARAPELAAJINEEN ON VALITTU

 

Ilmoitamme joukkueiden kokoonpanot myöhemmin täällä etusivuilla.

Biddylle tärkeät päivät jolloin tapahtuu 

13.-18.2.2019 Madrid

22.-24.2.2019 Kisakeskus (Joukkueleiri)

03.-11.4.2019 Slidell, LA (Pojat)

10.-18.4.2019 Lafayette, LA (Tytöt)

05.-11.6.2019 Malaga

 

Tulevan kauden 2019-20 leiritykset alkavat ELOKUUSSA 2019. Lisätietoja ja ilmoittautumiset tulevat avautumaan näille sivuille 2.5.2019 

 


Tunnelmia vuoden 2018 poikien Pikku-Biddy reissusta:

YHTEISTYÖKUMPPANEITAMME:

Kisakeskus
PEAK
Turkukoris ry
K-Rauta Kirkkonummi

Tietoa Biddy Euroopasta

BIDDY EUROOPPA 2019 kutsu.pdf (96 kB)

Kauden 2019-20 Leirit

Taso 1 elo- syyskuu

Helsinki 1                       10.-11.8.2019

Kauhajoki                       10.-11.8.2019

Turku                              10.-11.8.2019

Kouvola                          10.-11.8.2019

Äännekoski                     07.-08.9.2019

Helsinki 2                        07.-08.9.2019

Rahola                            07.-08.9.2019

Taso 2

Kisakeskus                     27.-29.9.2019  Biddy Usa, Pikku-Biddy

Biddy EuroBasket valintaleiri

Linnahotelli, Hartola       04.-06.10.2019 

Taso 3

Kisakeskus                     21.-23.2.2020 Biddy Usa, Pikku-Biddy JOUKKUEET