BIDDY BRÄNDIMME PÄIVITTYY!
Helsinki Biddy Basket Julkaistu: 10.12.2023 01.49

BIDDY BRÄNDIMME PÄIVITTYY!

Järjestimme ammattilaisille kilpailun Biddy Basketin brändin uusimisesta. Erilaisia vaihtoehtoja tuli yli 200 ehdotusta. Yhdistyksemme raati päätti että tulevaisuuden logomme tuo esiin yhdellä katsomisella seuraavaa.

.

1. Ensimmäisen vuotemme Biddy Basket organisaation lopputurnauksessa USAssa.

2. Toiseksi halusimme että logossa näkyy mistä olemme ja mitä teemme.

Toivomme että logosta välittyy jatkossa suoraan se, että olemme Suomesta ja Biddy Basketista. Harrastamme koripalloa. Yllä olevat logot tulevat jatkossa näkymään kaikissa tuotteissamme. Varustepakettimmekin muuttuu täysin.

Jos sinulla tulee kysymyksiä Biddy Basket ry,n toiminnasta niin soita.

Pekka Hartikainen

045-1212170


Lisätietoja yhdistyksen toiminnasta saat soittamalla 


045-1212170 Pekka Hartikainen